U našoj župi sv. Luke ev. molitvena zajednica djeluje od proljeća 2002. godine. Prvu svetu misu u našoj župi u čast bl. Alojzija Stepinca slavili smo 10.  rujna  2002. godine moleći Trojedinog Boga uz zagovor našega blaženika, za Crkvu i njezine pastire, našu župu i domovinu, posebno za svećenička i duhovna zvanja  te za osobne potrebe. Od tada to činimo neprekidno, pa smo 10. prosinca 2013. godine slavili 136. sv. misu na tu nakanu. U listopadu 2004. godine počeli smo moliti poimenično za bogoslove. Zadnjeg četvrtka u mjesecu, na kraju sv. mise, a prije molitvenog susreta zajednice uzimamo listić s imenom bogoslova za kojega molimo taj mjesec. U prosincu 2013. godine molili smo već desetu godinu za buduće svećenike. Za blagdan Stepinčeva 2013. godine, 10. veljače, imali smo klanjanje pred Presvetim od 14 sati do večernjeg misnog slavlja. Na uobičajeno hodočašće u Krašić u lipnju nismo išli jer smo radosno slavili trodnevnicu i mladomisničko slavlje našega vlč. Marka Baršića,  kojega smo ponizno i s ljubavlju pratili molitvom na cijelom njegovom putu prema svećeničkom pozivu i ređenju. Ovu  svečanu radost okrunili smo 24. lipnja 2013. godine prvim hodočašćem sv. Ivanu Krstitelju u Ivanju Reku i u oltar položenim moćima bl. Alojzija Stepinca. Ponizno i s ljubavlju i dalje molimo, jer „U Tebe se, Gospodine, uzdajemo!“

Ana Pešt