off

Devetnica sv. Luki

01_luka_naslovna

Dragi naši župljani, danas je 9 dana uoči spomendana sv. Luke, zaštitnika naše župe. Ponukani poticajima Duha Svetoga pokrećemo Devetnicu sv. Luki. Oni koji bi htjeli doprinijeti duhovnoj obnovi naše župe pozivamo da srcem mole ovu devetnicu kratkih molitava.


  1. dan

Uvodna molitva: Himan Duhu Svetomu

Dragi naš sv. Luka, kao što si ti pratio sv. Pavla na njegovim putovanjima poradi širenja Evanđelja i do kraja mu ostao vjeran čak i u zatočeništvu kad su ga svi napustili, molimo te isprosi nam od Gospodina milost da i mi u ovim velikim iskušenjima kroz koje Crkva prolazi pratimo našeg papu molitvom i da mu kroz naš život ovdje i sada pomognemo u njegovim nastojanjima da do svakog srca dođe radosna vijest Evanđelja i toplina Božje ljubavi. Isprosi nam milost da prepoznajemo čudo koje se odvija na svetoj misi po rukama svećenika te da mi vjernici molitvama pratimo naše svećenike u njihovoj službi.

Molimo tebe, kao zaštitnika naše župe, da štitiš svojim molitvama našeg župnika.

Molitve koje molimo: Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu


  1. dan

Uvodna molitva: Himan Duhu Svetomu

Dragi naš sv. Luka, kao što si se ti raspitivao po Jeruzalemu o životu i učenju našeg spasitelja Isusa Krista, neka nam po tvojem zagovoru Gospodin udjeli milost da i mi svaki dan u našim životima žudimo da čitamo o Isusu i učimo od Njega kako nam je ispravno živjeti na Zemlji.

Isuse, najmilije naše, daj da mi kao sv. Luka želimo još dublje upoznati tebe našeg učitelja i da nam svaki dan bude ispunjen traženjem pravog smisla našeg življenja, baš kao što je to činio sv. Luka. 

Molitve koje molimo: Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu


  1. dan

Uvodna molitva: Himan Duhu Svetomu

Sveti Luka, mi ne možemo putovati na tako dalek put kao sv. Pavao i ti da propovjedamo dalekim narodima. Mi te samo molimo da nam isprosiš jakost kako bismo o Isusu hrabro pričali svome bratu i svom prijatelju!

Isuse, Dragi Presveti, molimo te za milost da mi kao sv. Luka slušamo i pronosimo Istinu svima koje susretnemo.

Molitve koje molimo: Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu


  1. dan

Uvodna molitva: Himan Duhu Svetomu

Hvala ti dragi sv. Luka što si se trudio zapisati mnoge nezapisane događaje o Mariji i Isusu!  Kao što si ti upoznao Blaženu Djevicu i prenio nam njen hvalospjev „Veliča duša moja Gospodina“, zagovaraj nas kod Isusa da i mi zadobijemo milost da dovoljno častimo predragu našu Majku, osobito u  svakodnevnoj molitvi krunice. 

Molitve koje molimo: Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu


  1. dan

Uvodna molitva: Himan Duhu Svetomu

Dragi naš Isuse, daj da ustrajemo u vjernosti Katoličkoj Crkvi iako nas svaki dan muče različite napasti i što smo i danas progonjeni kao što je bio sv. Luka i svi prvi kršćani. Daj nam da budemo ustrajni u ljubavi prema našim župljanima i da svojim djelima budemo zrcalo tvoje volje. 

Molitve koje molimo: Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu


  1. dan

Uvodna molitva: Himan Duhu Svetomu

Dragi sv. Luka koji si rođen u Siriji, mnogi danas nemaju mir u svojoj domovini niti svoj dom; oni bježe u potrazi za mirom, baš kao tvoji sunarodnjaci. Moli za njih. Potakni i naša srca da molimo za mir u svakom dijelu naše Zemlje i da svi imamo život dostojan čovjeka.

Molitve koje molimo: Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu


  1. dan

Uvodna molitva: Himan Duhu Svetomu

Dragi sv. Luka ti si bio liječnik i zaštitnik si liječnika. Moli za naše liječnike i medicinsko osoblje da služe narodu vođeni Duhom Svetim. Molimo te isprosi kod dragog Boga zdravlje za sve naše bolesnike u župi, a iznad svega moli za mir u duši svakog da se pouzdaju u Božju ljubav i Njegovu volju. 

Molitve koje molimo: Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu


  1. dan

Uvodna molitva: Himan Duhu Svetomu

Dragi sv. Luka, moli za duše u čistilištu, posebno za članove naše župe kojih se nema tko spomenuti. Moli našeg milosrdnog Boga, stvoritelja i otkupitelja svih vjernika da ih primi u domovinu svjetla i mira u zajedništvu Njegovih svetaca.

Pomozi i nama da jednog dana prispijemo tamo, tamo gdje si i ti dobri naš sveti Luka!

Molitve koje molimo: Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu


  1. dan

Uvodna molitva: Himan Duhu Svetomu

Dragi Isuse, hvala ti što si nam darovao sv. Luku, da nam bude danas uzor u traganju za Istinom što se točno dogodilo, što je žarko želio prenijeti ono što je saznao da je Istina, i što je to u konačnici i učinio-sve je zapisao.

Sveti Luka, hvala ti što si se odazvao poticajima Duha Svetoga. Svoje talente si primijenio i umnožio njihovu vrijednost, te si lijepim opisima događaja o kojima nije nitko pisao učvrstio vjeru i današnjim ljudima na Zemlji. Hvala ti! Pomozi nam da se i mi odvažimo slušati i čuti poticaje Duha Svetoga!

Molitve koje molimo: Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu