off

Svibanjske pobožnosti

Svibanjske pobožnostiPosebne su molitve i druge pobožnosti kojima se tijekom svibnja časti Blažena Djevica Marija. Tradicija ovakvih pobožnosti seže u 16. stoljeće. Potvrdio ih je papa Pio VII., a kasniji pape, sve do danas, objavili su brojne naputke o štovanju Blažene djevice Marije i podržali ovu i druge marijanske pobožnosti u sveopćoj Crkvi. Svibanjska pobožnosti ponajčešće sadrže marijanske pjesme, Lauretanske litanije i euharistijski dio. Pobožnosti se redovito redovito navečer. Stoga se zovu i „Svibanjske večernjice“.

MARIJO,  SVIBNJA KRALJICE
1. Marijo, svibnja kraljice, ti Majko rajskog slavlja;

pred sliku tvoju ružice na pozdrav svibanj stavlja.
2. O daj ga, daj blagoslovi i sve nas, Majko, s njime;
te srca naša prizovi, da tvoje slave ime.


Pozivamo sve vjernike, da tijekom mjeseca svibnja sudjeluju u svibanjskim pobožnostima u čast našoj nebeskoj majci Mariji Pomoćnici Kršćana. Svaku večer u 17.45 sati molit ćemo krunicu i pjevati Gospine litanije. U 18.30 sati će biti redovita SVETA MISA.