off

3. korizmena nedjelja (B); ISUSOV KORIZMENI BIČ, Bonaventura Duda

3. korizmena nedjelja (B) - najavaSve korizmene nedjelje govore o velikoj temi kršćanstva, o kršćanskoj egzistenciji. U središtu poruke današnje nedjelje stoji: novi Hram – novo bogoštovlje.

Korizma je osobito prikladno vrijeme da pogledamo, svaki od nas, u svoju dušu, pa da vidimo što je u njoj korov, što je u njoj štetno? To može biti: oholost, lakomost, srdžba, nečistoća, mržnja, laž, lijenost, zavist ili bilo koja zla sklonost. I lijenost može biti opasan korov našoj duši. Postoji dvostruka lijenost, tjelesna i duhovna. Duhovna lijenost gora je i opasnija od tjelesne, u njoj je i vjerska lijenost. Neka nam korizma pomogne da „ispitamo“ svoj korov!

Liturgijska razmatranja uz svetopisamska čitanja pročitajte u nastavku